NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Под прожектора Греди Асса представя изложба „Пътувания: острови, морета“ на „Аполония“ в Созопол
5431
Под прожектора

Греди Асса представя изложба „Пътувания: острови, морета“ на „Аполония“ в Созопол

Греди Асса ще представи изложба „Пътувания: острови, морета“ на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол . Творбите в експозицията са създадени специално за събитието, съобщават организаторите. Скулпторът Павел Койчев ще представи своя проект „Две фигури“ в рамките на „Аполония“, като произведенията ще бъдат изложени на крайбрежната улица в града. Предвижда се още откриване на фотографската изложба на Асен Шопов на тема „Нашият Созопол“, както и представяне на дипломни творби на студенти от Националната художествена академия (НХА) в художествената галерия в Созопол

| 13 Август 2024, 15:49 ч.
Греди Асса представя изложба „Пътувания: острови, морета“ на „Аполония“ в Созопол
Греди Асса представя изложба „Пътувания: острови, морета“ на „Аполония“ в Созопол
Снимка © организаторите

Греди Асса ще представи изложба „Пътувания: острови, морета“ на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол .

Национален театрален фестивал на любителските театри ще се състои на 27 и 28 септември в Нова Загора, каза Станимира Кънчева, началник отдел „Култура, медийна политика и интеграция на малцинствата“ в Община Нова Загора.

Организатори са Община Нова Загора и Народно читалище „Д.П.Сивков-1870".

Традиционно фестивалът се провежда през месец юни, но тази година в нощта преди началото му в Нова Загора падна градушка, в града бе обявено бедствено положение и културното събитие бе отложено, обясни Станимира Кънчева.

Фестивалът бе включен като първо мероприятие в програмата по случай празника на Нова Загора - Петковден. Много от участниците обаче няма да могат да се включат и той ще се редуцира в рамките на тези два дни, посочи тя.

Ще бъдат представени девет постановки. Участие са потвърдили театрални състави от Нова Загора, Раднево, Гълъбово,

Балетът не е състезание, това е изкуство, което свързва артиста с публиката, каза в интервю примабалерината и художествен директор на балета на Националната опера и балет Марта Петкова. Тя е част от състава на журито в Международния балетен конкурс за професионалисти „Сара-Нора Прима“ в Бургас. Второто издание на форума се провежда от 1 до 6 юли в Държавната опера на крайморския град, която е партньор и домакин на проявата, а негов патрон е кметът на Община Бургас Димитър Николов. е медиен партньор на събитието.

В конкурса се включиха над 120 балетисти от седем държави, разделени в три възрастови групи. До втори тур бяха допуснати общо 45 финалисти. На галаконцерт, който ще се проведе днес от 18:00 ч. в Държавна опера – Бургас, ще бъдат наградени лауреатите в балетната надпревара. В журито, което оценява тяхното представяне, са Сара-Нора Кръстева, примабале

Наум Хаджимладенов бе прям и толкова честен към изкуството, каза при откриването на изложба, посветена на 130-ата годишнина от неговото рождение директорът на Исторически музей – Самоков д-р Веселин Хаджиангелов. Той направи официалното откриване заедно с уредника в културната институция Любомир Николов. 

Хаджиангелов посочи, че десетки галерии в България и света имат от неговото творчество. „Ние преоткриваме Наум Хаджимладенов с неговата експресивност, задълбочена работа върху едни странни теми“. Той бе много религиозен, затова в някои от картините му може да се види препратка към Стария и Новия Завет, обясни още директорът. 

По думите му самоковският художник и за миг не е спирал да твори, дори е рисувал върху вестници и амбалажна хартия. 

Хаджимладенов оставя голямо наследство. В изложбата могат да се видят 47 творби от цялото творчество на авто

Моят дълъг и шарен живот, преминал през монархия, социализъм и демокрация, ме е научил да посрещам с малко скептична дистанция наказанията и наградите, с които съм бил удостояван.

Знам, че и наказанията, и наградите често пъти са незаслужени. Това е част от словото на Христо Ганев при получаване на наградата „Св. Паисий Хилендарски“ на 15 ноември 2011 г. – за изключителния му принос за духовното, гражданското и художественото изграждане на българското филмово изкуство и за неговото международно признание.

Днес се навършват 100 години от рождението на писателя, режисьор и сценарист.

„Вълшебното куфарче, свързано с интернет, претъпкано с всестранна информация и знания, е бездушно и студено. То е памет, но не и мисъл, не сърце, не душа. Както някой беше казал – културата е това, което остава у човека, когато забрави всичко, което е прочел...“, казва

Петото издание на проекта „Стената“ на Националната галерия представя сайт-спесифик инсталацията „Отражения“ на художничката Филипина Стаменкова. 

Експозицията ще бъде разположена в „Квадрат 500“ от 6 юни до 31 май 2025. Неин куратор е Мартин Косташки, а медиен партньор на събитието е , съобщават организаторите.

По думите на екипа, огледалото е уникален предмет и аспект на едно много лично преживяване в рамките на мястото, в което се намираме. Това, което виждаме, се променя, докато се движим – подобно на последователността в сцените на филм. „Преживяване, основаващо се на принципа на анаморфозата“.

„Когато посетителите стигнат до тази стена, виждат себе си, отразени в огледалото и така заемат централно място в инсталацията. В контекста на архитектурата и екстериора, огледалата запазват магическата способност да огъват, изкривяват, разширяват и преобразуват

Творбите в експозицията са създадени специално за събитието, съобщават организаторите.

Скулпторът Павел Койчев ще представи своя проект „Две фигури“ в рамките на „Аполония“, като произведенията ще бъдат изложени на крайбрежната улица в града.

Предвижда се още откриване на фотографската изложба на Асен Шопов на тема „Нашият Созопол“, както и представяне на дипломни творби на студенти от Националната художествена академия (НХА) в художествената галерия в Созопол.

Посетителите на фестивала ще могат да разгледат международната плакатна акция „Контакт“. Тя ще бъде изложена в Художествената галерия от 28 август и ще изследва трансформациите и различните интерпретации на идеята, че всички сме свързани. Плакатите засягат теми за любов и омраза, космос, технологии, екология, война и мирно съжителство.

Празниците на изкуствата „Аполония“ се организират от фондация „Аполония“, създадена през 1991 г. Първото издание на фестивала е през 1984 г. Форумът има за цел да съхрани културните традиции, както и да подкрепи нови таланти в областта на всякакъв вид изкуства, отбелязват организаторите.

Триото на Торд Густавсен ще представи новия си албум Seeing на 12 ноември в зала „България”, съобщават организаторите от „Джаз плюс“.

По думите им Торд Густавсен е един от най-вглъбените и съзерцателни пианисти на нашето съвремие. С 10 записа за ЕСМ в различни формати (трио, квартет, квинтет), той е в постоянно търсене на оголената истинска красота в музиката. С последните си три проекта той се завръща към трио формата, дълбаейки навътре в душата на заложената концепция още от времето на триото на Бил Еванс – The art of trio. Триото търси, изследва, въплътява в един организъм емоционалната насителост, елегантността и дъхът на музиката.

„Да общуваш с музиката на Торд Густавсен е истинско вълшебство. Всяка негова творба е тихо откровение. Вглъбеност и тиха вътрешна динамика, отгла

Фенове на Status Quo пристигнаха от много страни, за да гледат това, което вероятно бе последното шоу на световноизвестната рок група, съобщава Би Би Си.

Британските рокаджии бяха хедлайнери на събитието Live in Somerset във Вивари парк в британското градче Тоунтън в петък вечер.

Вокалистът Франсис Роси заяви по-рано в интервю за „Дейли мирър“, че това турне ще е последното им - и концертът в Тоунтън ще бъде финалният от турнето.

Групата не се сбогува с публиката от сцената, но 61-годишният фен Алфонсо Качиаторе, който ги е гледал на живо повече от 300 пъти, заяви, че краят на турнетата на Status Quo „ще остави празнина“.

Ако концертът в петък е последният, това може би е знаково, тъй като дългогодишните членове на групата Роси и Рик Парфит се срещат за пръв път преди близо 60 години именно в графство Съмърсет.

Първоначал

Изпълнителите от британската група „Джайв Ейсис“ бяха удостоени с награда на името на д-р Емил Илиев, създател на международния джаз фестивал с неговото име в Боровец. Отличието им бе връчено в последната фестивална вечер от артистичния директор д-р Татяна Илиева. 

„С групата се познаваме повече от 13 години. Това е тяхното пето участие на международния джаз фестивал и второ на новата локация в курортен комплекс Боровец. През всички тези години тези хора бяха лоялни към паметта на съпруга ми, към мен, нашето семейство и към фестивала“, каза по време на награждаването д-р Татяна Илиева. 

Тя добави, че групата навсякъде е разпространила добрата слава на фестивала и на България. 

Д-р Илиева награди и четирима доброволци, които се включват за поредна година и помагат в организацията. Сертификати получиха тримата самоковски младежи Георги Стоилов, Вен

В новото културно пространство в Свищов, наречено Хъб за идеи и култура, ще се състои седмица, посветена на фотографията. Зад проявата стоят организаторите на фестивал „Реката“ в града, като седмицата на фотографията е част от тазгодишната програма на фестивала. 

До 11 август всеки ден ще има различни прояви под надслов "Фотографията отблизо".

Днес фотографът Свилен Начев, съосновател на фотографския образователен проект Street Photo Lab и член на международния фотографски колектив Full Frontal Flash, показа първата снимка в историята на фотографията, направена от френския изобретател Жозеф Ниепс през 1826 г. Той разказа какви са причините за създаването на фотографията и посочи, че за разлика от снимката, рисунката не може да бъде действителност, тя е някакъв тип интерпретация. Фотографията е нужна, за да има абсолютна достоверност. При нея образът е точно такъв,

„Мистерията на българските гласове“ записва песен с мултиинструменталиста Джейкъб Колиър в София, веднага след общия им концерт в зала 1 на НДК, съобщават организаторите.

Шесткратният носител на „Грами“ идва за концерт със световноизвестния български хор на 11 юли. На сцената ще бъдат още маестро Георги Андреев и Quarto Quartet. 

Авторската композиция на Колиър – All around you, ще бъде включена в предстоящата delux версия на новия му албум, а българската публика ще я чуе за първи път в съвместно изпълнение по време на концерта. 

29-годишният мултиинструменталист, композитор и продуцент, чийто покровител и ментор е Куинси Джоунс, а сред музикантите, с които работи и са негови фенове, са световни звезди като Хърби Хенкон, Coldplay и Ханс Цимер.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта ...
С премиера на детското представление "Карлсон и Дребосъчето" театърът в Кърджали започва есенно-зимния сезон
С премиерата на детското представление „Карлсон и Дребосъчето“ по Астрид Линдгрен, Театрално-музикален център – Кърджали дава началото на есенно-зимния сезон. Тов ...
„Акордеонни импресии“ предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади
Концертът „Акордеонни импресии“ във Велико Търново предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади. Новият музикален проект, представен в Летния театър на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Тикер в 20:00 ч.
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе&ldqu ...
Начало Под прожектора
5431
Под прожектора

Греди Асса представя изложба „Пътувания: острови, морета“ на „Аполония“ в Созопол

Творбите в експозицията са създадени специално за събитието, съобщават организаторите.Предвижда се още откриване на фотографската изложба на Асен Шопов на тема „Нашият Созопол“, както и представяне на дипломни творби на студенти от Националната художествена академия (НХА) в художествената галерия в Созопол.

| 13 Август 2024, 15:49 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Греди Асса представя изложба „Пътувания: острови, морета“ на „Аполония“ в Созопол
Греди Асса представя изложба „Пътувания: острови, морета“ на „Аполония“ в Созопол
Снимка © организаторите

Греди Асса ще представи изложба „Пътувания: острови, морета“ на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол .

Творбите в експозицията са създадени специално за събитието, съобщават организаторите.

Национален театрален фестивал на любителските театри ще се състои на 27 и 28 септември в Нова Загора, каза Станимира Кънчева, началник отдел „Култура, медийна политика и интеграция на малцинствата“ в Община Нова Загора.

Организатори са Община Нова Загора и Народно читалище „Д.П.Сивков-1870".

Традиционно фестивалът се провежда през месец юни, но тази година в нощта преди началото му в Нова Загора падна градушка, в града бе обявено бедствено положение и културното събитие бе отложено, обясни Станимира Кънчева.

Фестивалът бе включен като първо мероприятие в програмата по случай празника на Нова Загора - Петковден. Много от участниците обаче няма да могат да се включат и той ще се редуцира в рамките на тези два дни, посочи тя.

Ще бъдат представени девет постановки. Участие са потвърдили театрални състави от Нова Загора, Раднево, Гълъбово,

Балетът не е състезание, това е изкуство, което свързва артиста с публиката, каза в интервю примабалерината и художествен директор на балета на Националната опера и балет Марта Петкова. Тя е част от състава на журито в Международния балетен конкурс за професионалисти „Сара-Нора Прима“ в Бургас. Второто издание на форума се провежда от 1 до 6 юли в Държавната опера на крайморския град, която е партньор и домакин на проявата, а негов патрон е кметът на Община Бургас Димитър Николов. е медиен партньор на събитието.

В конкурса се включиха над 120 балетисти от седем държави, разделени в три възрастови групи. До втори тур бяха допуснати общо 45 финалисти. На галаконцерт, който ще се проведе днес от 18:00 ч. в Държавна опера – Бургас, ще бъдат наградени лауреатите в балетната надпревара. В журито, което оценява тяхното представяне, са Сара-Нора Кръстева, примабале

Наум Хаджимладенов бе прям и толкова честен към изкуството, каза при откриването на изложба, посветена на 130-ата годишнина от неговото рождение директорът на Исторически музей – Самоков д-р Веселин Хаджиангелов. Той направи официалното откриване заедно с уредника в културната институция Любомир Николов. 

Хаджиангелов посочи, че десетки галерии в България и света имат от неговото творчество. „Ние преоткриваме Наум Хаджимладенов с неговата експресивност, задълбочена работа върху едни странни теми“. Той бе много религиозен, затова в някои от картините му може да се види препратка към Стария и Новия Завет, обясни още директорът. 

По думите му самоковският художник и за миг не е спирал да твори, дори е рисувал върху вестници и амбалажна хартия. 

Хаджимладенов оставя голямо наследство. В изложбата могат да се видят 47 творби от цялото творчество на авто

Моят дълъг и шарен живот, преминал през монархия, социализъм и демокрация, ме е научил да посрещам с малко скептична дистанция наказанията и наградите, с които съм бил удостояван.

Знам, че и наказанията, и наградите често пъти са незаслужени. Това е част от словото на Христо Ганев при получаване на наградата „Св. Паисий Хилендарски“ на 15 ноември 2011 г. – за изключителния му принос за духовното, гражданското и художественото изграждане на българското филмово изкуство и за неговото международно признание.

Днес се навършват 100 години от рождението на писателя, режисьор и сценарист.

„Вълшебното куфарче, свързано с интернет, претъпкано с всестранна информация и знания, е бездушно и студено. То е памет, но не и мисъл, не сърце, не душа. Както някой беше казал – културата е това, което остава у човека, когато забрави всичко, което е прочел...“, казва

Петото издание на проекта „Стената“ на Националната галерия представя сайт-спесифик инсталацията „Отражения“ на художничката Филипина Стаменкова. 

Експозицията ще бъде разположена в „Квадрат 500“ от 6 юни до 31 май 2025. Неин куратор е Мартин Косташки, а медиен партньор на събитието е , съобщават организаторите.

По думите на екипа, огледалото е уникален предмет и аспект на едно много лично преживяване в рамките на мястото, в което се намираме. Това, което виждаме, се променя, докато се движим – подобно на последователността в сцените на филм. „Преживяване, основаващо се на принципа на анаморфозата“.

„Когато посетителите стигнат до тази стена, виждат себе си, отразени в огледалото и така заемат централно място в инсталацията. В контекста на архитектурата и екстериора, огледалата запазват магическата способност да огъват, изкривяват, разширяват и преобразуват

Скулпторът Павел Койчев ще представи своя проект „Две фигури“ в рамките на „Аполония“, като произведенията ще бъдат изложени на крайбрежната улица в града.

Предвижда се още откриване на фотографската изложба на Асен Шопов на тема „Нашият Созопол“, както и представяне на дипломни творби на студенти от Националната художествена академия (НХА) в художествената галерия в Созопол.

Триото на Торд Густавсен ще представи новия си албум Seeing на 12 ноември в зала „България”, съобщават организаторите от „Джаз плюс“.

По думите им Торд Густавсен е един от най-вглъбените и съзерцателни пианисти на нашето съвремие. С 10 записа за ЕСМ в различни формати (трио, квартет, квинтет), той е в постоянно търсене на оголената истинска красота в музиката. С последните си три проекта той се завръща към трио формата, дълбаейки навътре в душата на заложената концепция още от времето на триото на Бил Еванс – The art of trio. Триото търси, изследва, въплътява в един организъм емоционалната насителост, елегантността и дъхът на музиката.

„Да общуваш с музиката на Торд Густавсен е истинско вълшебство. Всяка негова творба е тихо откровение. Вглъбеност и тиха вътрешна динамика, отгла

Фенове на Status Quo пристигнаха от много страни, за да гледат това, което вероятно бе последното шоу на световноизвестната рок група, съобщава Би Би Си.

Британските рокаджии бяха хедлайнери на събитието Live in Somerset във Вивари парк в британското градче Тоунтън в петък вечер.

Вокалистът Франсис Роси заяви по-рано в интервю за „Дейли мирър“, че това турне ще е последното им - и концертът в Тоунтън ще бъде финалният от турнето.

Групата не се сбогува с публиката от сцената, но 61-годишният фен Алфонсо Качиаторе, който ги е гледал на живо повече от 300 пъти, заяви, че краят на турнетата на Status Quo „ще остави празнина“.

Ако концертът в петък е последният, това може би е знаково, тъй като дългогодишните членове на групата Роси и Рик Парфит се срещат за пръв път преди близо 60 години именно в графство Съмърсет.

Първоначал

Изпълнителите от британската група „Джайв Ейсис“ бяха удостоени с награда на името на д-р Емил Илиев, създател на международния джаз фестивал с неговото име в Боровец. Отличието им бе връчено в последната фестивална вечер от артистичния директор д-р Татяна Илиева. 

„С групата се познаваме повече от 13 години. Това е тяхното пето участие на международния джаз фестивал и второ на новата локация в курортен комплекс Боровец. През всички тези години тези хора бяха лоялни към паметта на съпруга ми, към мен, нашето семейство и към фестивала“, каза по време на награждаването д-р Татяна Илиева. 

Тя добави, че групата навсякъде е разпространила добрата слава на фестивала и на България. 

Д-р Илиева награди и четирима доброволци, които се включват за поредна година и помагат в организацията. Сертификати получиха тримата самоковски младежи Георги Стоилов, Вен

В новото културно пространство в Свищов, наречено Хъб за идеи и култура, ще се състои седмица, посветена на фотографията. Зад проявата стоят организаторите на фестивал „Реката“ в града, като седмицата на фотографията е част от тазгодишната програма на фестивала. 

До 11 август всеки ден ще има различни прояви под надслов "Фотографията отблизо".

Днес фотографът Свилен Начев, съосновател на фотографския образователен проект Street Photo Lab и член на международния фотографски колектив Full Frontal Flash, показа първата снимка в историята на фотографията, направена от френския изобретател Жозеф Ниепс през 1826 г. Той разказа какви са причините за създаването на фотографията и посочи, че за разлика от снимката, рисунката не може да бъде действителност, тя е някакъв тип интерпретация. Фотографията е нужна, за да има абсолютна достоверност. При нея образът е точно такъв,

„Мистерията на българските гласове“ записва песен с мултиинструменталиста Джейкъб Колиър в София, веднага след общия им концерт в зала 1 на НДК, съобщават организаторите.

Шесткратният носител на „Грами“ идва за концерт със световноизвестния български хор на 11 юли. На сцената ще бъдат още маестро Георги Андреев и Quarto Quartet. 

Авторската композиция на Колиър – All around you, ще бъде включена в предстоящата delux версия на новия му албум, а българската публика ще я чуе за първи път в съвместно изпълнение по време на концерта. 

29-годишният мултиинструменталист, композитор и продуцент, чийто покровител и ментор е Куинси Джоунс, а сред музикантите, с които работи и са негови фенове, са световни звезди като Хърби Хенкон, Coldplay и Ханс Цимер.

Посетителите на фестивала ще могат да разгледат международната плакатна акция „Контакт“. Тя ще бъде изложена в Художествената галерия от 28 август и ще изследва трансформациите и различните интерпретации на идеята, че всички сме свързани. Плакатите засягат теми за любов и омраза, космос, технологии, екология, война и мирно съжителство.

Празниците на изкуствата „Аполония“ се организират от фондация „Аполония“, създадена през 1991 г. Първото издание на фестивала е през 1984 г. Форумът има за цел да съхрани културните традиции, както и да подкрепи нови таланти в областта на всякакъв вид изкуства, отбелязват организаторите.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
С премиера на детското представление "Карлсон и Дребосъчето" театърът в Кърджали започва есенно-зимния сезон
„Акордеонни импресии“ предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Калейдоскоп
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.